Szkolenie do pracy na wysokości w tzw. „dostępie budowlanym”
Pod pojęciem prac na wysokości możemy wyróżnić prace wykonywane zarówno skomplikowanymi metodami dostępu linowego, oparte o specjalistyczny sprzęt ochrony osobistej, jak i proste pod względem ich zabezpieczenia. Większość prac wykonywanych przez pracowników na wysokości może być zabezpieczona podstawowym sprzętem asekuracyjnym tj. kask, szelki bezpieczeństwa i linka bezpieczeństwa. Różnorodność miejsc pracy: dachy, silosy, drabiny, rusztowania, magazyny wysokiego składowania itp. wymagają programu szkolenia przygotowanego do konkretnego stanowiska pracy.
Jako profesjonalna firma szkoląca z zakresu pracy na wysokości również zajmujemy się tą dziedziną, potocznie nazywaną szkoleniami w tzw. dostępie budowlanym.
Każde szkolenie jest poprzedzone dokładną analizą miejsca pracy, posiadanego sprzętu jak i poziomu wiedzy szkolonych pracowników. Wspólnie z osobą decyzyjną w Państwa firmie, osobą kierująca pracownikami w miejscu pracy ustalamy zakres szkolenia, sposoby zabezpieczenia miejsca pracy.
Ze swojej strony oferujemy kompleksową usługę obejmującą min:
- ocenę miejsca pracy, rodzaj wykonywanych prac,
- ocenę ryzyka na konkretnych stanowiskach roboczych,
- dobór odpowiednich metod asekuracji i sprzętu ochrony osobistej,
- przeszkolenie pracowników, przeprowadzenie pokazu bezpiecznej pracy,
- stworzenie instrukcji stanowiskowych,
- zaprojektowanie i montaż stałych systemów asekuracyjnych,
- sprzedaż jak i okresowe przeglądy sprzętu ochrony indywidualnej do pracy na wysokości,
- audyty bezpieczeństwa pracy na wysokości, uwzględniające procedury ratownicze.
jedynie należy wybrać jaki zakres oferty Państwa interesuje.
Czas trwania szkolenia dostosowany jest konkretnie do wymogów klienta i specyfiki pracy. Najkrótsze szkolenie w formie pokazu trwa 1 dzień (ok 8 godzin lekcyjnych) zawiera część wykładową i część pokazową. Tego typu szkolenie skierowane jest do pracowników jako szkolenie okresowe, odświeżające wiedzę zdobytą na poprzednich kursach.
Dopiero na kursach trwających od dwóch dni przeprowadzane są ćwiczenia, w których biorą udział pracownicy. W trakcie takiego szkolenia pracownik, oprócz wiedzy teoretycznej nabędzie umiejętności praktycznych bezpiecznego wykonania pracy na danym stanowisku, co jest istotne w przypadku pracowników nowozatrudnionych, będących pierwszy raz na tego typu szkoleniu.
W zależności od wymagania klienta, szkolenia mogą kończyć się egzaminem kompetencji, potwierdzającym nabycie umiejętności bezpiecznej pracy. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje imienny certyfikat ukończenia szkolenia z wyszczególnionym programem kursu.
Pamiętajmy, jako pracodawca mamy obowiązek przeszkolić pracownika do wykonywania pracy na konkretnym stanowisku roboczym. Korzystając ze sprzętu ochrony osobistej (SOI) przed upadkiem z wysokości, pracownik musi używać go zgodnie z instrukcją. Instrukcje zawierają informację, że sprzęt może być używany przez osobę która ukończyła specjalistyczne szkolenie. Szkolenia BHP prowadzone w formie wykładu, nie uczą praktyki, która jest niezbędna do sprawnego jak i bezpiecznego posługiwania się sprzętem SOI. Czasami proste metody asekuracji, są o wiele bardziej skuteczne niż skomplikowane systemy zabezpieczające.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty